Veliaj: Bashkëpunim me Pulian për menaxhimin e UKT-së - Top Channel Albania - News - Lajme - YouTube
Mirëmenaxhimi i ujësjellësit të Tiranës do të bëhet në bashkëpunim me Pulian, është shprehur kryebashkiaku Erion Veliaj, gjatë pritjes së presidentit rajonal të Pulias, Michele Emiliano....
Veliaj inspekton punimet e UKT - Top Channel Albania - News - Lajme
Zona që përshkon rruga e “Kavajës”, nga “21 Dhjetori” deri te “Pallati me Shigjeta”, e cila prek Njësitë Administrative Nr. 5 dhe 7, do të ketë shumë shpejt një rrjet të ri kanalizimesh të ujërave të zeza dhe të bardha....
Veliaj inspekton investimin e ri të UKT - Top Channel Albania - News - Lajme
Krahas punimeve në qendrën e Tiranës, bashkia dhe ujësjellësi kanë hapur disa kantiere të tjera me të cilat ka nisur rehabilitimi i një pjese të rrjetit të tubacioneve në qytet, në të cilat shpeshhere janë krijuar probleme për shkak të amortizimit....
Veliaj me fëmijët e zjarrfikësve - Top Channel Albania - News - Lajme
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, shpërndau dhurata për fëmijët e punonjësve zjarrfikës me rastin e festave të fundvitit dhe premtoi se përparësi gjatë vitit 2018 do t’i jepet modernizimit të kushteve të punës në këtë repart....
Veliaj me banorët e njësisë 4 - Top Channel Albania - News - Lajme
Rrugë të pashtruara, plehra që nuk mblidhen rregullisht, mungesa e gjelbërimit, trotuareve, stolave dhe mosshpërndarja e banesave sociale, janë disa nga shqetësimet që banorët e njësisë nr.4 i shprehën kandidatit të koalicionit të majtë për Bashkinë......
Veliaj: Interneti falas - Top Channel Albania - News - Lajme
Qendra e Tiranës do të ketë internet falas, dhe kjo falë bashkisë së Tiranës, dhe shumë shpejt edhe disa pika të tjerë të kryeqytetit që janë më të frekuentuara nga qytetarët e turistët do të kenë falas një shërbim të tillë....
Veliaj nuk tërhiqet - Top Channel Albania - News - Lajme
Kreu i Bashkisë Erjon Veliaj ishte i pranishëm në nisjen e rikonstruksionit të kopshtit nr. 20 në kryeqytet prej nga theksoi edhe një herë se fëmijët janë qytetarët që kanë prioritet mbi gjithçka....
Veliaj: "Arena Kombëtare" - Top Channel Albania - News - Lajme
Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka inspektuar punmet për ndërtimin e stadiumit të ri, “Arena Kombëtare”, ish stadiumi “Qemal Stafa”. Ai tha se stadiumi do të rigjallërojë jetën e kryeqytetit, por edhe është një ndër punëdhënësit kryesor në T......
Veliaj-Sboarina, bashkëpunim me Veronën - Top Channel Albania - News - Lajme
Pas bashkëpunimit me bashkinë e Veronës për pastrimin, Bashkia e Tiranës do të vijojë me transportin publik dhe ndriçimin....
Veliaj mbjell pemë - Top Channel Albania - News - Lajme
Bashkia e Tiranës ka vendosur të mbyllë të gjitha hyrjet për mjetet motorike, përfshirë edhe hyrjen pranë fakultetit të Histori-Filologjisë në hapësirën e liqenit artificial....
Veliaj, me artistët në stadium - Top Channel Albania - News - Lajme
Shtëpia e re e Kombëtares shqiptare të futbollit po merr formën e plotë, e pavarësisht debateve që e shoqëruan fillimisht projektin e ndërtimit të saj, stadiumi vlerësohet nga kryebashkiaku Veliaj si një dëshmi konkrete e suksesit të bashkëpunimit me......
Veliaj inauguron kopshtin - Top Channel Albania - News - Lajme
Fëmijët e njësisë administrative nr. 5 në Tiranë kanë një kopësht të ri. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, përuroi kopshtin nr. 42 në kryeqytet, i cili është rikonstruktuar plotësisht nga biznesi. I shoqëruar nga deputeti i zonës, Pandeli......
Veliaj: Mbështesni vetingun - Top Channel Albania - News - Lajme
Korrupsioni në gjykata ka bllokuar 40 projekte të bashkisë së Tiranës, prandaj vettingu është i domosdoshëm. Ka qënë kjo deklarata e kryebashkiakut Erion Veliaj. Ai ka inspektuar përfundimin e punimeve në një zonë periferike të Tiranës, e cila ishte......
Veliaj inspekton linjën e Porcelanit - Top Channel Albania - News - Lajme
Linja e transportit urban të Porcelanit ka qënë linja e radhës e inspektuar nga kryetari i bashkisë Erion Veliaj. Tashmë kjo linjë është zgjatur deri në Linzë, duke ofruar një shërbim dinjitoz për qytetarët, por ndërkohë njihet edhe aboneja....
Veliaj: Shmangni qarkullimin e panevojshëm! - Top Channel Albania - News - Lajme
Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka inspektuar ndërhyrjet në Urën e Shkozës, për shmangin e e pasojave të shiut. Janë rreth 1800 punonjës të bashkisë që po punojnë në të gjitha rrugët e kryeqytetit për të shmangur pasojat e reshjeve të dendura......
Veliaj: Si e ‘shkunda’ Tiranën - Top Channel Albania - News - Lajme
Thotë se në një vit ja ka dalë ta shkundë Bashkinë e Tiranës, kjo përmes dhjetëra projekteve. Erjon Veliaj rrëfen për Top Channel vitin e parë në krye të Bashkisë....
Furnizimi me ujë, Veliaj në Bovillë - Top Channel Albania - News - Lajme
Bashkia e Tiranës ka një plan investimesh për modernizimin e rrjetit të ujësjellësit në qytet. Erion Veliaj tha se këto masa nuk do ta prekin çmimin aktual që qytetarët paguajnë për ujin....
Nishani-Veliaj, plas lufta - Top Channel Albania - News - Lajme
Presidenti Nishani doli si rrallëherë në një konferencë për mediat për të folur për dy çështje dhe që të dyja këto çështje lidheshin me një emër të vetëm; Erion Veliajn....
Voton kandidati Erion Veliaj - Top Channel Albania - News - Lajme
Kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ka votuar rreth orës 09.40 të mëngjesit. Ai shoqërohej nga bashkëshortja e tij, Ajola Xoxa në qendrën e votimit të ngritur në shkollën “Fan Noli”....
Veliaj: Investimi tek arsimi - Top Channel Albania - News - Lajme
17 tetori është dita ndërkombëtare kundër varfërisë, dhe kreu i bashkisë së Tiranës ka folur për mbështetjen e shtresave në nevojë nga shkolla “Ardian Klosi” në zonën e Bregut të Lumit....