Report TV - Tahiri: Çako e 2 punonjësit s'kanë shkelur ligjin, nuk kanë përgjuar
Nga panairi i policisë së shtetit, ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka ofruar mbështetjen e tij ndaj drejtorit të Përgjithshëm Haki Çako menjëherë pas vendimit të Prokurorisë për shkak të pajisjes përgjuese.Ministri tha se është i sigurtë që as Çak......
Report TV - Ivanov nuk e dekreton ligjin për gjuhën shqipe në Maqedoni
Presidenti i vendit, Gjorge Ivanov ashtu sikur pritej ka refuzuar që të dekretojë ligjin për gjuhën shqipe, që miratoi parlamenti pak ditë më parë. Ai deklaroi sot se ligjin do ta rikthejë në Kuvend për rishqyrtim.“Më 11 janar të vitit 2018 Kuvendi i......
Report TV - Regjistrimi i emigrantëve, Tahiri replika me Dulen për ligjin
Gjatë diskutimeve në seancën plenare, ku në rend të ditës ishte projektligji i hartuar nga Ministria e Brendshme për regjistrimin e Emigrantëve, ministri Saimir Tahiri tha se ky është një hap themelor për t’i hapur rrugën e votimit emigrantëve.Tahiri......
Report TV - Grabitja, Tahiri: Banka e policia private nuk morën masa, hetime
Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur nga Universiteti "Aleksandër Xhuvani" në Elbasan, për grabitjen e djeshme në Qafë Kashar. Tahiri tha se banka dhe policia private nuk morën masa. "Është e pakonceptueshme për mua si bankat dhe Policitë Priv......
Report TV - Vrasja e gruas, Tahiri: Gjykata nuk e dërgoi urdhrin në polici
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar pas deklaratave për zbatimin e urdhrit të mbrojtjes për gruan që u vra në Fier para 3 ditëve duke u shprehur se pas denoncimit, policia ka bërë strehimin e saj në banesën e të vëllait të saj, ndërsa urdh......
Report TV - Tahiri: Nuk lëviz nga këtu derisa të dalë e vërteta
Ish-ministri i Brendshëm ka deklaruar se është i gatshëm të hetohet, por Prokuroria duhet të paraqesë prova ndaj tij. "Do kërkoj çdo provë për të vërtetën. Unë do jem këtu dhe nuk lëviz nga këtu derisa të dalë e vërteta. Jam i gatshëm të hetohet dhe......
Report TV - Tahiri-Veliaj sulmojnë LSI:Makinë me 2 timonë nuk mund të ketë
Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës Saimir Tahiri dhe Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj prezantuan kandidatët për deputetë në Petrelë, Xhemal Qefalia dhe Azbi Arapi. Tahiri tha gjatë takimit me banorët e zonës se makinë me dy timonë nuk mund të k......
Ora News - KPK e shkarkoi, prokurorja Nikëhasanaj: Ju siguroj nuk e kam shkelur ligjin në jetën time
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UTProkurorja e Apelit të Shkodrës, Besa Nikëhasanaj, e quan të padrejtë vendimin e KPK-së.E indinjuar ajo thotë se ka punuar me përkushtim dhe nuk ka shkelur asnjëherë ligjin, madje shton se nuk ka asnjë......
Ora News - Cako: Tahiri nuk arrestohet sa të jetë Lu-ja ambasador
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UTBotuesi Alfred Cako i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, thotë se Saimir Tahiri nuk do të arrestohet sa të jetë Lu-ja ambasador.Cako: Unë për çështjen Tahiri mund të them tre gjëra. A ka dhënë dorëheqjen......
Report TV - Investigimi/ Paratë e të drejtave të autorit i merr ‘GRAMM’-A, nuk përmbush ligjin
Rregullat e reja rreth pagesës së të drejtave të autorit, të miratuara në fshehtësi të madhe nga ministria e Kulturës në mes të gushtit të një viti më parë, kanë shkaktuar polemika të ashpra mes pronarëve të lokaleve publike dhe medias, të detyruar t......
Report TV - Rama-Greqisë:Hiqni Ligjin e Luftës, njihni pronat e Çamëve
TIRANE - Për herë të parë zgjidhja e çështjes Çame dhe heqja e Ligjit të Luftës që ekziston ende mes dy vendeve i adresohet Greqisë nga një kryeminister në parlament.Kryeministri Edi Rama ka kërkuar që Greqia të shfuqizojë Ligjin e Luftës që mban pe......
Report TV - Tahiri e Veliaj prezantojnë kandidatët Bare e Gjebrea
TIRANE-Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës Saimir Tahiri dhe kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj kanë zhvilluar një takim me banorë të njësisë numër 1 dhe 2 ku kanë prezantuar kandidatët për deputet Elona Gjebrea dhe Besnik Bare.Tahiri theks......
Jankullovska: As Qamili e as Asani nuk e njohin ligjin!
Aksionet e fundit të Drejtorisë së të Ardhurave Publike, Inspektoratit të Tregut dhe Ministrisë së Brendshme rezultuan të frytshme. Ndërsa grindja e funksionarëve shqiptarë vjen për arsye se asnjëri prej tyre nuk i njeh rregullativat ligjore. Ky ësht......
Transferimi i prokurorëve, Shameti në 'Report Tv': Arta Marku nuk ka shkelur asnjë ligj
I ftuar në ‘Report Tv’, deputeti i PS-së, Adnor Shameti, ka folur mbi temën më të diskutuar të ditëve të fundit, atë të transferimeve të prokurorëve në rrethe nga prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku.Sipas Shametaj, Marku nuk ka shkelur asnjë ligj m......