Report TV - Në shtëpinë e dy tetraplegjikëve: Jemi pa bukë
Vetëm zemra e një nëne e di se sa dhemb kur shikon fëmijën e vet të pa mundur për të jetuar qetësisht dhe me shëndet.Edhe dhimbja e Hanke Pirrës nga Paskuqani është tejet e madhe. Duke shtuar edhe varfërine ekstreme që është ulur këmbëkryq në të e bë......
Report TV - Adriatik Lapaj: Ne jemi qytetarë pa shtetësi
Përfaqësues të Shoqërisë Civile por edhe qytetarë të shumtë iu bashkuan iu bashkuan këtë të diel protestës-homazh përpara Kryeministrisë dhe bllokut të ambasadave, për Florenc Beqirin i cili humbi jetën në spitalin e Marsejës në Francë, pasi dyshohet......
Ne jemi dy shqiponja
Këngë për fëmijë - Ne jemi dy shqiponja...
A1 Report - Lezhe, dy vellezer te moshuar ne shtepi pa çati, pa dyer e dritare
LEZHË - Dy vëllezër në fshatin Manati të Lezhës jetojnë në një varfëri esktreme, pa shtëpi e të ardhura. Në një rrënojë pa çati, pa dyer dhe dritare strehohen dy vëllezërit Ndreca në fshatin Manati të Lezhës. Jetesa e tyre është shumë e mundimshme dh......
Ne jemi dy Shqiponja - Kënge për fëmijë
Ne jemi dy Shqiponja.Shqipëri & KosovëShkolla shqipe "Scanderbeg Parma" Itali...
Kenge per femije - Ne jemi dy shqiponja
Kenge per femije - Ne jemi dy shqiponja...
Report TV - Korçë, përcillen në banesën e fundit pa praninë e nënës dy vogëlushët
KORCE-Trupat e pajetë të dy vogëlushëve që u vranë nga babai i tyre mëngjesin e djeshëm janë përcjellë për në banesën e fundit. Mes lotëve, familjarët e shumtë kanë përkëdhelur arkivolet e vegjël për t'i nxjerrë më pas nga banesa e për t'u drejtuar v......
Report TV - Korçë, përcillen në banesën e fundit pa praninë e nënës dy vogëlushët
KORCE-Trupat e pajetë të dy vogëlushëve që u vranë nga babi i tyre mëngjesin e djeshëm janë përcjellë për në banesën e fundit. Mes lotëve, familjarët e shumtë kanë përkëdhelur arkivolet e vegjël për t'i nxjerrë më pas nga banesa e për t'u drejtuar va......
A1 Report - Brenda dy ditesh, hotelet pa leje ne Dhermi, do hidhen ne toke
DHERMI- Brenda dy ditëve, hotelet më të mëdha të zonës së Dhërmiut do të shemben.Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vazhdon aksionet e shembjes së ndërtimeve pa leje në Dhërmi. Bëhet e ditur, se shembja e 160 hoteleve pa leje në bregdetin e......
Kadare ne Shtepine e Lindjes ne Gjirokaster
Shkrimtari shqiptar me fame boterore eshte rikthyer ne shtepine e lindjes, tashme te rikonstruktuar nga Ministria e Kultures. Nostalgjik, Kadare ka keqyrur cdo send te shtepise, ku shkrimtari kaloi femijerine dhe rinine e tij....
A1 Report - Greket ne shtepine e Karelit, nipi tatuazh emrin e xhaxhait
TIRANE- Kur kanë kaluar 3 javë nga vrasja e shqiptarit Ilia Kareli në burgun e Malandrinos, gazetarët grekë kanë arritur të depërtojnë në Zhupan të Fierit ku është familja e Kudret Kumes, ku për të parën herë dalin detaje rrënqethëse nga kjo histoti......
Shperthim ne shtepine e Xhisieles
Ky është momenti kur Xhisela Maloku i afrohet banesës së gjyshit në fshatin Larushk të Fushë-Krujës, ku mbrëmjen e së dielës pati një shpërthim që alarmoi policinë.Pa zbritur nga makina e saj tip Peugeot, 25-vjeçarja tregohet e gatshme për të folur m......