Report TV - Lobimi rus për LSI, Rama: Fake News që qeveria të fsheh dështimet
Zv/kryetari i LSI, luan Rama e ka cilësuar tymnajë investigimin e revistës amerikane “Mother Jones” për lobimin e LSI në SHBA, përmes një kompanie të lidhur me një oligark rus. Gjatë një konference për shtyp, Rama u shpreh se kjo është tymnajë për të......
Rama: Financojme kedo qe do te kualifikohet per t’u punesuar | ABC News
Trinomi punëdhënës–Shërbimi Kombëtar i Punësimit-punëmarrës ka rezultuar i suksesshëm për këtë fabrikë të specializuar në prodhimin e sistemeve kabllore dhe të sistemeve elektromekanike në Vaqarr. Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij përsëriti......
Report TV - Betohet Qeveria e re, Rama dhe Meta shtrëngojnë duart
TIRANE - Qeveria e re "Rama 2" ka marrë zyrtarisht detyrën pas betimit në Presidencë gjatë një ceremonie të veçantë pasditen e kësaj të mërkure, ku mori pjesë dhe presidenti Ilir Meta. Ceremonia nisi me ekzekutimin e himnit kombëtar dhe më pas me lex......
Report TV - Qeveria “Rama 2”, i ftuar në studio Aleksandër Çipa
Report TV - Qeveria “Rama 2”, i ftuar në studio Aleksandër Çipa...
Report TV - Betohet Qeveria e re, Rama dhe Meta shtrëngojnë duart
TIRANE - Qeveria e re "Rama 2" ka marrë zyrtarisht detyrën pas betimit në Presidencë gjatë një ceremonie të veçantë pasditen e kësaj të mërkure. Ceremonia nisi me ekzekutimin e himnit kombëtar dhe më pas me leximin e emrave të kabinetit të ri.I pari......
Report TV - Qeveria “Rama 2”ja ministrat e PS që largohen
Report TV - Qeveria “Rama 2”ja ministrat e PS që largohen...
Report TV - Qeveria “Rama 2”, i ftuar në studio Ilir Yzeiri
Report TV - Qeveria “Rama 2”, i ftuar në studio Ilir Yzeiri...
Report TV - Qeveria “Rama 2”, risitë/ Emrat e rinj që vijnë
Kryeministri thuajse ka rimandatuar të njëjtët emra nga qeveria e kaluar, ndërsa risitë e vetme janë tre. Senida Mesi e zgjedhur si zv/ kryeministre është zgjedhur deputete në zgjedhjet e 25 qershorit në Shkodër. Senida Mesi do të zëvendësojë në këtë......
Report TV - Qeveria ‘Rama 2’ bashkohen drejtoria e Tatimeve me Doganat
Jo vetëm ministritë por edhe drejtoritë do të kufizohen në numër e do të bashkohen mes tyre. Disa drejtori të quajtura si të “rënda” dhe që janë hambari i të ardhurave shtetërore, do të bashkohen në një. Report TV ka mësuar se grupi i punës në PS dhe......
Report TV - SMS fyese Tahirit, Rama shkarkon zv/ministrin e LSI
TIRANE-Një furtunë akuzash Saimir Tahiri-LSI u finalizuan sot me shkarkimin e një zv/ministri të Brendshëm që vinte nga radhët e LSI. Kryeministri Edi Rama shkarkoi sot pasdite zv/ministrin e Brendshëm Ilir Marko. Shkak u bë reagimi i Zv/Ministrit Il......
Report TV - PS-LSI: Të ndërmjetësojë PPE! Basha refuzon:Të largohet Rama
TIRANE-Zgjedhja e Presidentit dhe realizimi i zgjedhjeve kërkojnë praninë e opozitës.PS dhe LSI arritën sot së bashku një Pakt ku kërkohet ndërhyrja nga jashtë, konkretisht e Partisë Popullore Europiane ku Partia Demokratike është anëtarësuar që të n......
Report TV - Sulm LSI-së, Rama-Basha:Të shtypim me votë shushunjën!
TIRANE-Rama dhe Basha kanë dalë në unison sa u përket deklaratave kundër LSI.Me terminologji të njëjtë, të dy krerët e dy partive më të mëdha sot kanë ashpërsuar tonet ndaj partive të vogla, kryesisht LSI-së. "Shushunja", ishte fjala që u përdor nga......
Report TV - Rama ironizon: Qeveria? Po kur thonë nuk është çështje karrigesh
SHKODER-Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u ndodh sot në Shkodër kuzhvilloi një takim me të rinjtë që votojnë për herë të parë.Rama ironizoi disa qëndrime të partive që deklarojnë se kur flasin për ndryshim qeverie nuk e bëjnë për poste. Rama shtoi......