Për Belgjikën rikthehemi vend azilantësh - Top Channel Albania - News - Lajme
Këshilli i Shtetit në Belgjikë ka vendosur që Shqipëria të hiqet nga lista e vendeve të sigurta të origjinës për refugjatët, duke rrëzuar dekretin mbretëror të 11 majit 2015....
Rama: Shqipëria, vend pararojë - Top Channel Albania - News - Lajme
Kryeministri Edi Rama, nga samiti "Global Leader Woman” në Nju Jork, i iniciuar nga presidenti kinez Xi Jinping, tha se “jemi shumë krenarë që jemi një vend pararojë në Europë, duke dhënë shembullin, duke pasur 50% gra dhe 50% burra në çdo këshill ba......
Fëmijë në vend të prindërve - Top Channel Albania - News - Lajme
Është ditëlindja e parë e një prej fëmijëve të Adrianës, viktimës më të fundit të dhunës në familje. Ermira, një nga gjashtë fëmijët e saj mbushi 13 vjeç. Përtej dhembjes së madhe, urimi nuk mungon....
Panucci në vend të De Biasit - Top Channel Albania - News - Lajme
Ka mbërritur në një finish jo shumë të qartë gara për trajnerin e përfaqësueses shqiptare. Dy alternativat e fundit janë në një garë financiare më tepër sesa sportive dhe preferenciale....
“Kopshti Zoologjik, vend torture për kafshët” - Top Channel Albania - News - Lajme
Gjendjen e mjeruar të Kopshtit Zoologjik në Tiranë e ngrenë me shqetësim edhe zoologët të cilët thonë se ky kopësht, jo vetëm që e kishte humbur funksionin e tij dhe nuk e meritonte më këtë emër, ndër të tjera është një turp përsa i përket trajtim......
Kush e zotëron biznesin në vend? - Top Channel Albania - News - Lajme
Një vrojtim i fundit i Instituti të Statistikave tregon se vetëm 1 për qind e bizneseve në vend kryejnë gati gjysmën e aktivitetit tregtar në ekonomi. Këto janë korporatat e mëdha, kryesisht private, por ndërmjet tyre ka dhe shoqëri publike si OSHEE,......
Zjarret, 19 vatra aktive në vend - Top Channel Albania - News - Lajme
Një zjarr i fuqishëm ka renë pasditen e së premtes në fshatin Corrush të Mallakastrës. Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar....
News News - Top Channel Albania - News - Lajme
Top Channel TV Albania - Lajmet e fundit minute pas minute, art ...www.top-channel.tv/ - Traduzir esta página01:00 Lajme e Moti. Programi i plote .... Programi investigativ i Top Channel, denoncues i skandaleve me te medha. Web TV ... Në Top Albania......
Moratoriumi jep efekt, shtohen shpendët në vend - Top Channel Albania - News - Lajme
Efektet pozitive të moratoriumit të Gjuetisë, sipas Ministrisë së Mjedisit i tregon Censusi Kombëtar i Shpendëve Migratorë. 165,268 shpendë shtegtarë, rreth 66 mijë më shumë se një vit më parë janë regjistruar në territorin shqiptar gjatë këtij vi......
Shqiptarët, në vend të parë për azil - Top Channel Albania - News - Lajme
Shqipëria kryeson tashmë grupin e azilkërkuesve nga Ballkani në vendet e Bashkimit Europian. Sipas dokumentit të siguruar nga TCH, 1.035 azilkërkuesë shqipëtarë u regjistruan gjatë muajit shkurt në Gjermani, Belgjikë, Suedi, Luksemburg dhe Zvicër, du......
Imazhi global, Gjermania në vend të parë - Top Channel Albania - News - Lajme
Nuk janë më Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendi me reputacionin numër 1 në botë. Imazhin më të mirë global sot e gëzon Gjermania....
“Cup Song Albania” - Top Channel Albania - News - Lajme
“Cup Song” është një nismë përmes së cilës njerëz të moshave të ndryshme mësojnë një hit të njohur, përmes 4 apo 5 përsëritjeve duke përdorur kupa plastike për të mbajtur ritmin....
"Albania" e Konicës - Top Channel Albania - News - Lajme
Një nga tribunat më të rëndësishme të mendimit kulturor, politik e shoqëror për shqiptarët e fundshekullit të ‘19 e fillimshekullit të ‘20, shënon 120-vjetorin e themelimimit....
Përfundon "Rally Albania" - Top Channel Albania - News - Lajme
Edicioni i 10 i "Rally Albania" është mbyllur me një ceremoni fantastike në Tiranë, duke kurorëzuar më së miri garën e makinave dhe motorëve "off-road", në më shumë se 2000 km anembanë Shqipërisë....
"Penguine Dance Albania" - Top Channel Albania - News - Lajme
Aidon Matoshi ishte 20 vjeç, kur tre vjet me parë, ndërsa po lundronte ne internet me motren, Aiden, sheh rastësisht nje video që të dyve u pëlqeu menjëherë. Ishte një kërcim i veçantë që quhej "penguin dance"....
Sondazhi: Trump po thellon përçarjet në vend - Top Channel Albania - News - Lajme
Shumica e amerikanëve besojnë se presidenti Donald Trump po ndikon në thellimin e përçarjeve mes amerikanëve, në vend që të kontribuojë për unitetin...
Tensionohet Shkupi - Top Channel Albania - News - Lajme
Situatë e tensionuar ka mbizotëruar mbrëmjen e së martës para selisë së qeverisë në Shkup....
Kukësi kampion - Top Channel Albania - News - Lajme
Kukësi është kampioni i Shqipërisë në futboll pasi mposhti mes tensioneve në ndeshjen e parafundit të kampionatit 2-0 Skënderbeun....
20 vjet Top Albania Radio - Top Channel Albania - News - Lajme
“Ndrysho ekzistencën tënde”, është motoja e Top Albania Radios, në këtë 20 vjetor. Të parës radio kombëtare private që alternoi dhe zhvilloi një erë të re dixhitale në gjithë hapësirën shqiptare....
Akulloret alkoolike - Top Channel Albania - News - Lajme
Koktejlet e ngrira janë trendi i ri i verës në Berlin dhe një armë e mirë për të mposhtur të nxehtin përvelues. Ata serviren në një formë të ngjashme me akulloret dhe gjermanët duken shumë entuziastë....