Baklava Ricet e Shpejt
Ingredients / Përbërësit1. 1kg Cooking Crusts / 1kg Kore për Bakllvë2. 250gr Butter / 250gr Gjalp3. 300gr Nuts / 300gr Arra4. 1kg+1 cup Sugar / 1kg+1Bardak Sheqer5. 1lt Water / 1lt Ujë6. 4 Pieces of Lemon / 4 Copa LimonBaking: 200degrees 40 minutsPj......
Bakllavë e Shpejt [ Traditional Baklava recipe
Na bëni Subscribe për të na ndjekur me videot e rradhës : https://www.youtube.com/channel/UCzJY... Shikoni videot këtu : https://www.youtube.com/my_videos?o=UMateriali nevojshëm për brumin:5 vezë (tre të plota, dy vetëm të kuqen)200 ml qumësht200 m......
Bakllav E shpejt Pregaditja 45 minuta - 20 Bezeden 80 Katlı Baklava
AL RECETA 3 vezë( 1 vetem të kuqen)1 got t’ujit qumesht (pak e vakët)1 got t’çajit kos1 got t’çajit vajAfër 1 kg miell 1 pako pluhur fryrje200 gr gjalp,200 gr margarin200 gr gustin200 gr arraSherbeti: 4 gota t’ujit sheqer,2 gota e gjys ujTR TARİFİ3 y......
Embelsire e shpejt
Embelsire e shpejt dhe shume e shijshme.Per pergatitijen e kesa recete:6 vezemaskarponeajkequmesht kokosisheqer pluhurKripMiellLajthi te bluaraCokollat e bardh1 tabell kokos...
Dark e Shpejt !
Homemade Recipes ju prezanton me recetën e rradhës.Na bëni Subscribe për të na ndiqur me videot e rradhës.Subscribe: https://goo.gl/dK8HDv për të na ndjekur me recetat e rradhës.Për më tepër video : https://goo.gl/C3u673Facebook Specialitete të ndrys......
Bakllav e shpejt
Recepti i bakllaves 5 ves veq te kuq 1 ves komplet 5 lug kos 5 lug voj Ni lug vogel krypNi lug vogel sod bukes Ni vogel sheqer E ban bruminTani e doheni brumin gogla vogla e i tehalloni e pren peten ne mes ose ne 3 pjes iqet arra te grime i qet ne te......
Embelsire e shpejt
Embelsire e shpejte e pergatirut mePër më shumë video na vizitoni nëhttps://www.youtube.com/channel/UC9E6...http://www.sofra-shqiptare.blogspot.com/https://www.facebook.com/Easy-Albania......
Dreka Sot e Shpejt !
Homemade Recipes ju prezanton me recetën e rradhës.Na bëni Subscribe për të na ndiqur me videot e rradhës.Subscribe: https://goo.gl/dK8HDv për të na ndjekur me recetat e rradhës.Për më tepër video : https://goo.gl/C3u673Facebook Specialitete të ndrys......
Zemri Vejseli - Shpejt Shpejt
Zemri Vejseli - Shpejt Shpejt Muzika & Orkestrimi - Rahman KryeziuStudio Eroll 5...
Sallat e shpejt Receta👇🏻
Sallat e shpejtCopyright Rights Reserved !Esra & Isra !Receta👇🏻1 paket makarona (i zien)Gjys kg pavllak300 gram majonez100gram grashak(te ziera)4 karota (te ziera)3 ose 4 sallata turshijeI perzien krejt...
valle e shpejt - jugu
Per me shum kenge popullore te zgjedhura .. behuni fan ne faqen "Pogradeci Folk"...
Dreka ime e Shpejt !
Homemade Recipes ju prezanton me recetën e rradhës.Na bëni Subscribe për të na ndiqur me videot e rradhës.Subscribe: https://goo.gl/dK8HDv për të na ndjekur me recetat e rradhës.Për më tepër video : https://goo.gl/C3u673Facebook Specialitete të ndrys......
Piramid e shpejt Receta👇🏻
Piramid e shpejtCopyright Rights Reserved !Esra & Isra !Receta👇🏻1 paket biskota (400 gram)2 pundinga vanilla900 ml qumesht8 lig gjelles sheqerE zim qumshtin me pundinkat dhe me nje ane i grmcojm biskotat dhe pundinkem ja qesim biskotave dhe ja japim......
Bakllava e Shpejt Shqipëtare
Abonohu në kanalin tim (Subskribe & Like)I created this video with the YouTube Video Editor (http://www.youtube.com/editor)...
Drek e Shpejt Teper e Shijshme
Abonohuni ne kanalin per me shum receta te shpejta dhe te lehta SUBSCRIBENa ndiqni ne facebook Gatime te Shpejta...
Valle e shpejt - Pipzat
Per me shum keng popullore te zgjedhura .. Behuni fan ne kete adres : https://www.facebook.com/pages/Pograd......