A1 Report - Kapet grabitësi i supermaketit ne Durres, u identifikua nga kamera
DURRES - Pamjet filmike të kamerave të sigurisë dhe përshkrimi i kasieres kanë çuar në pranga autorin e dyshuar të grabitjes me armë të ndodhur mbrëmë në qytetin e Durrësit. Uniformat blu të qytetit bregdetar arrestuan në banesën në lagjen numër 18......
A1 Report - Tirane, kapet grabitesi i butikeve 8 muaj me pare u lirua nga burgu
TIRANE -- Autori i dyshuar i dhjetërave vjedhjeve me dhunë në Tiranë, është vënë sot në pranga nga forcat e komisariatit numër 3 të kryeqytetit. Emilent Dhepa, u arrestua në sajë të operacionit "BUTIKU", operacion i cili u kodua me këtë emër për shka......
A1 Report - Ekskluzive, kapet vrasësi i turistëve çek Sokol Mjacaj
A1 Report - Ekskluzive, kapet vrasësi i turistëve çek Sokol MjacajA1 Report meson se pas nje aksioni te gjate te nisur nga mbremja e djeshme ne fshatin Grude e Re policia ka mundur te arrestoje 20-vjecarin Sokol Mjacaj....
Sporti ne KTV - Notaret e KN Step, me rekorde mbarekombetare
Tri rekorde mbarekombetare jane thyer nga notuesit kosovare, te cilet moren pjese ne kampionatin mbarekombetar ne Durres nga 10 deri me 12 korrik.Keto rezultate jane arritur nga notuesit e klubit te notit Step nga Prishtina, qe shpallet per here te 9......
Bebi i braktisur ne Lezhe
Reportazh i emisionit Urbanika , A1 Report ne shtepine e 2-vjecarit te braktisur nga nena ne Lezhe...
KLITON NESTURI - "NIKOLIN XHOJA", PREMIERA / REPORTAZH
Reportazhi "Premiera e dokumentarit "Aktori qe i ngriti vetes monument", kushtuar aktorit Nikolin Xhoja, nje prej themeluesve te teatrit "Aleksander Moisiu" Durres, aktor brilant si ne rolet e interpretuara ne kinematografi, teater dhe variete. Durre......
A1 Report - Autori i masakres se Shkozetit kapet duke ikur nga Shqiperia
KORÇE - Odise Verbofshi, autori i dyshuar i vrasjes së dyfishtë dhe djegies së trupave të shtetasit Shaban Babasi, 27 vjeç, dhe Albert Kasalla, 32 vjeç, është arrestuar në Bilisht, 72 orë pas masakrës së Durrësi, në tentativë për tu larguar nga Shqip......
A1 Report - Durres, u kthye me vonese nga puna e dhunon i biri dhe bashkëshorti
DURRES- Një grua 39-vjeçare nga Durrësi është dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht nga djali dhe bashkëshorti i saj. Sipas policisë, babë e bir kanë ushtruar dhunë ndaj 39-vjeçares, pasi është kthyer me vonesë nga puna. Ngjarja ka ndodhur në lagjen......
A1 Report - Kapet Klement Çala, u arratis me Ilir Kupën nga burgu grek
VLORË – Policia ka arrestuar dy persona të kërkuar në një apartament në lagjen “24 Maji” në Vlorë. Pas ndërhyrjes së policisë u arrestuan Klement Çala, 27 vjeç, banues në Elbasan, i shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe Alkond Bengasi, 29 vjeç, po banu......
A1 Report - Kapet snajperisti i shumëkërkuar pasi tregoi vendodhjen në A1 Report
LAZARAT - Policia ka arrestuar Hysen Çelën, i akuzuar si snajperisti i cili bashkë me 13 trafikantë të tjerë kanë qëlluar në drejtim të policisë ditën e sotme, pasi në një intervistë për A1 Report, ai bëri të ditur vendodhjen e tij.I njohur si Neli Ç......
A1 Report - Tentoi të vjedhë makinën kapet nga pronari e policia
ELBASAN - Vjedhja automjeteve është kthyer në një problem shqetësues në qytetet e mëdha të vendit. Rastet kur vjedhjet bëhen në mes të ditës nuk kanë qenë të pakta, por edhe ndërgjegjësimi qytetar për denoncimin e dhe parandalimin e këtyre rasteve gj......
Shkaqet e zbritjes se Kuranit- El Bekare- Ajetet 220,222,223-Hoxhe Mustafa Terniqi
Mesim i mbajtur ne Xhamine e madhe Durres,nga hoxha Mustafa Terniqi....
A1 Report - Lushnje, u perdhunua nga i ati merren ne mbrojtje e mitura
Shërbimi Social Rajonal në Lushnje, ka marrë në mbrojtje 13-vjeçaren me inicialet M. L., e cila ka akuzuar për përdhunim babanë dhe dy kushërinjtë e saj. Burime nga Ministria e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, kanë bërë të ditur se, nën kujdes është ma......
Loje levizore "Rrjeta e peshkatarit"
Dy nxenes,duke u kapur per dore,formojne rrjeten, te tjeret shperndahen neper fushe,per te mos u kapur nga rrjeta.Nxenesi i kapur,behet pjestar i rrjetes.Dy nxenesit e kapur ne fillim te lojes,perseritin lojen.Nxenesi qe kapet i fundit,shpallet fitue......
Shkaqet e zbritjes se Kur'anit,Hyrje ne tefsir- Hoxhe Mustafa Terniqi
Mesim i mbajtur ne xhamine e madhe Durres nga hoxhe Mustafa Terniqi.Ky mesim do te vijoje edhe me tej me nje cikel mesimesh te cilat do te flitet per shkaqet e zbritjes se Kur'anit famelarte,ne vecanti ajetet qe u dihet shkaku i zbritjes me argumente......
Tragjedia e durresit, mblidhen ne facebook adhuruesit e se keqes
tragjedia qe ndodhi ne durres ku u vrane kater police nga krimineli ose kriminalat dritan dajti dhe ledion mara dhe te tjere, disa njerez i mbajne keto si heronje, shum shqetesuese...
Fiks Fare, 2 Qershor 2016, Pjesa 3 - Investigative Satirical Show
MonitorimeReport Tv Ishte objektiv i nje atentati me lende plasese Kacorri ish drejtor i postes Peshkopise ne qarkun e Dibres..Tv Klan Kacorri Drejtor i telekomit ne Durres..Editorial nga Luftar Paja U lodha nga breket e Shukriut dhe pordhet e Saliut......